Державний навчальний заклад
"полтавський
центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості"
Будь ласка, оцініть якість послуг, які надає Полтавський ЦПТО:

Історія закладу

18 листопада 2015 року Державний навчальний заклад «Полтавський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» перегорнув першу сторінку своєї історії.

Головна мета центру - за короткий термін забезпечети безробітних якісною професійною підготовкою, перепідготовкою; здійснювати підвищення кваліфікації для гарантування росту конкурентоспроможності, працевлаштування за фахом та подальшого закріплення випускників центру на робочих місцях підприємств, організацій, установ або відкриття ними власної справи; оперативно реагувати на зміни, що відбуваються на ринку праці, на потреби роботодавців у кваліфікованих робітниках.

Державний навчальний заклад, який здійснює професійно-технічне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації здобувачів освіти, які перебувають на обліку в службі зайнятості, і бажають отримати або підвищити власну кваліфікацію. Також ми працюємо з фізичними і юридичними особами, які бажають здобути професійну освіту за власний кошт.

У нашому центрі працює професійний колектив. Штат зовсім невеликий – 8 педагогічних працівників, але кожен педагог має декілька напрямів освіти і може виконувати свої функціональні обов’язки з педагогічної діяльності проліцензованих професій. Педагоги, які працюють у закладі, – колишні методисти, викладачі, майстри виробничого навчання закладів освіти, а також люди, які працювали з ФОПами, в торгівлі, банківські працівники.

Майже за шість років своєї роботи центр налагодив співпрацю з районними та міськрайонними філіями як Полтавського обласного центру зайнятості, так і Кіровоградського, Вінницького, Запорізького, Луганського, Тернопільського, Херсонського, Закарпатського, Донецького, Миколаївського обласних центрів зайнятості та підготував майже 15 тисяч слухачів.

У закладі створена та працює Рада роботодавців завдяки якій зміцнюються зв’язки з роботодавцями регіону, стає можливим навчання слухачів дуально, на базі підприємств-замовників кадрів.

Наразі заклад має 13 ліцензій на підготовку та перепідготовку слухачів за такими робітничими професіями:

  1. Оператор поштового зв’язку
  2. Офісний службовець (бухгалтерія)
  3. Касир торговельного залу
  4. Продавець непродовольчих товарів
  5. Продавець продовольчих товарів
  6. Швачка
  7. Кравець
  8. Закрійник
  9. В’язальниця трикотажних виробів та полотна
  10. Електромеханік торговельного та холодильного устаткування
  11. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування
  12. Оператор котельні
  13. Слюсар з механоскладальних робіт

Пріоритетним завданням центру до кінця цього року є отримати ліцензію та розпочати підготовку кваліфікованих робітників за професіями «Водій тролейбуса» і «Охоронник».

Крім професійного навчання у центрі проводиться підвищення кваліфікації за 60 напрямами навчання для різних сфер діяльності серед яких: Новітні технології та інформаційно-комунікаційні технології; Сільське та лісове господарство; Виробництво харчових продуктів та напоїв, харчова промисловість; Транспорт; Промисловість; Виробництво одягу та інші. Цікавим та сучасним напрямом є тема «Фермерство – школа успішного аграрія» під час вивчення якої розглядаються питання вирощування цукрового буряка, плодових та кісточкових культур, винограду, квітів та декоративних культур, овочів закритого та відкритого ґрунту, плодівництва як галузі рослинництва, а також птахівництво: кури яєчного та м'ясного напрямів.

Крім традиційного навчання у нашому закладі активно впроваджуються сучасні види, форми і методи організації освітнього процесу. Дистанційне навчання поступово входить у наше життя, переконуючи в тому, що воно має право на існування. І це дуже серйозне переконання. Тож у нашому центрі активно впроваджується дистанційне навчання як при професійній підготовці слухачів, так і при підвищенні кваліфікації на курсах цільового призначення.

На сайті створено «кабінет дистанційного навчання», у Google Classroom розміщені матеріали дистанційного навчання за різними професіями, розробляються паперові версії електронних дистанційних курсів.

Широко запроваджує заклад і платні освітні послуги у тому числі з професійної підготовки та надання часткофої професійної кваліфікації. Традиційним є проведення курсів крою, шиття та моделювання одягу за напрямами, які обирають замовники освітніх послуг; проведення майстер-класів, вебінарів.

Державний навчальний заклад «Полтавський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» відкритий для співпраці як з регіональними центрами зайнятості, роботодавцями так і з усіма, хто бажає підвищити рівень кваліфікації або отримати нову професію.