A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Полтавський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості"

І наперед не треба вopожити, і за минулим плaкати не варт …

Дата: 15.12.2020 17:19
Кількість переглядів: 234

Ось і добігає до кінця 2020 рік. Рік важкий і незвичайний для нас своїм розмаїттям подій, турбот, вражень, надій, сподівань, розчарувань, здобутків, втрат… Навіть закінчиться цей рік незвично, а унікальним парадом планет, що відбудеться вперше з часів середньовіччя, – аналогічний попередній парад планет відбувся 4 березня в 1226 році, майже 800 років тому.

Нашому закладу в цьому році виповнилося 5 років. Ми перейшли перший ювілейний рубіж. Мабуть, тому хотілось би розповісти про нас тим, хто ще не дуже знає про наш центр та про те, яку діяльність ми здійснюємо.

Ми – державний навчальний заклад, який здійснює професійно-технічне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації здобувачів освіти, які перебувають на обліку в службі зайнятості, і бажають отримати або підвищити власну кваліфікацію. Також ми працюємо з фізичними і юридичними особами, які бажають здобути професійну освіту за власний кошт. За 5 років у закладі пройшли підготовку понад 12 тисяч осіб.

Навчання відбувається відповідно до затверджених робочих навчальних планів, які формуються для кожної групи окремо, на основі затверджених Департаментом освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, погоджених навчально-методичним центром ПТО у Полтавській області, підприємством-замовником кадрів або директором Полтавського обласного центру зайнятості робочих навчальних планів. Усі плани відповідають вимогам державних стандартів ПТО для кожної професії окремо. Вносити свої «забаганки» заклад не може тому, що слухачі отримують документ державного зразка, і рівень їхньої підготовки повинен відповідати державним вимогам.

У нашому центрі працює професійний колектив. Штат зовсім невеликий, але кожен педагог має декілька напрямів освіти і може виконувати свої функціональні обов’язки з педагогічної діяльності проліцензованих професій. Так, один викладач має вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання «Старший викладач», два педагога – вищу кваліфікаційну категорію, один викладач – першу кваліфікаційну категорію, два майстра виробничого навчання (з трьох штатних) – мають педагогічні звання «Майстер виробничого навчання ІІ категорії». Педагоги, які працюють у закладі, – колишні методисти, викладачі, майстри виробничого навчання закладів освіти, а також люди, які працювали з ФОПами, в торгівлі, банківські працівники.

За угодами цивільно-правового характеру залучаються кращі викладачі професійно-технічних навчальних закладів міста та області, працівники навчально-методичного центру ПТО, інженерні кадри – виробничники, викладачі вищої школи. До кожної групи слухачів, яка навчається в центрі, є свій індивідуальний підхід. Ми не працюємо з тими людьми, які не відповідають нашим професійним вимогам або не виконують покладені на них функції.

Підтвердженням цього є схвальні відгуки наших роботодавців, на підприємствах яких слухачі проходять не лише виробничу практику, а й працевлаштовуються. Подяка, що звучить від наших слухачів, і подяка роботодавців – це найбільший наш здобуток за ці 5 років. До речі, в закладі створена і працює Рада роботодавців, але ми спілкуємося не на її засіданнях, а під час активної співпраці, майже щоденної.

Завжди, коли спостерігаєш за злагодженою роботою механізму (будь-якого і виробничого в тому числі), збоку здається, що все дуже просто. І ще, чомусь здається тим, хто далекий від освіти, що «навчати», як і «лікувати», дуже просто: роби що хочеш, «малюй» собі старанних учнів, години для річного навантаження, переформатовуй під себе державні стандарти і ще такі собі усілякі міфи. І тільки ті, хто занурюється в педагогічну діяльність повністю, розуміють, яка це важка і відповідальна праця. Навчально-методичні напрацювання та розробки, дистанційне навчання, плани уроків, підвищення власної кваліфікації, а найголовніше – навчання дорослих людей, які, в переважній своїй більшості, вже мають освіту, життєвий досвід, сформований світогляд. Тому, всім тим, хто не вірить у нас, у нашу працю хочеться відповісти словами Ліни Костенко: «Люди, як правило, бачать світ у діапазоні своїх проблем».

І на завершення. Хочеться подякувати всім, хто не байдужий до нашої справи: керівництву і колегам Полтавського обласного центру зайнятості, навчально-методичного центру ПТО у Полтавській області, Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, ПОІППО імені М. В. Остроградського, роботодавцям-друзям, викладачам-колегам усіх закладів освіти, з ким ми співпрацюємо, своїм слухачам, дякуємо вам друзі.

Ліна Костенко колись сказала: «І все на світі треба пережити, і кожен фініш – це, по суті, старт, і наперед не треба вopожити, і за минулим плaкати не варт…». Тож прощавай 2020-й, дякуємо, що ти був у нашому житті. Зустрічаємо новий, 2021 рік.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень