Середа, 17.10.2018, 22:19 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Державний навчальний заклад
«Полтавський центр професійно-технічної освіти
державної служби зайнятості»

Головна » 2017 » Лютий » 22 » Відбулося перше засідання Ради роботодавців
11:33
Відбулося перше засідання Ради роботодавців

21 лютого 2017 року у Полтавському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості відбулося перше засідання Ради роботодавців.

Рада роботодавців

Вітаючи присутніх, директор навчального закладу Онацько Володимир Григорович зазначив, що здійснювані в Україні соціально-економічні перетворення диктують необхідність пошуку нових орієнтирів в освітній політиці, а також спонукають по-новому дивитись на роль системи освіти, зокрема, професійно-технічної, в розвитку країни. Професійно-технічну освіту дорослого населення варто розглядати як частину більш широкої системи, що включає ринок праці, економічну політику, виробничі технології, суспільну організацію праці тощо.

Сучасні відносини між системою підготовки професійно мобільних кваліфікованих робітничих кадрів і ринком праці, роботодавцями характеризується рядом суперечностей між: попитом і пропозицією робочої сили; професійно важливими в умовах ринкової економіки якостями особистості і відсутністю їх у переважної частини населення; бажанням займатися цікавою справою і жорсткими обмеженнями ринку праці в плані надання можливостей працевлаштування; необхідністю раціонального розподілу робочої сили і відсутністю механізму зв’язку з роботодавцями. Тому, й виникає потреба зустрітися та співпрацювати з роботодавцями регіону, з людьми, які мають безпосереднє відношення до формування особливостей регіонального ринку праці.

В плані роботи Ради роботодавців розглядались наступні питання:

  1. Ознайомлення з персональним складом Ради роботодавців, розподіл обов’язків.

  2. Затвердження плану роботи Ради роботодавців на 2017 рік.

  3. Розгляд переліку професій для ліцензування у 2017 році з метою уникнення диспропорції між попитом та пропозицією на ринку праці.

  4. Рівень організації навчально-виробничого процесу та стану працевлаштування першого випуску слухачів за професією «Оператор поштового зв’язку».

  5. Про підготовку фахівців для новостворених об’єднаних громад Полтавської області.

Заступник директора з навчально-виробничої роботи Коваль Валерія Вікторівна розповіла присутнім про перспективи розвитку та напрями діяльності Полтавського ЦПТО, а методист центру Жила Лілія Алімовна представила присутніх та ознайомила їх з планом проведення засідання.

Рада роботодавців

Засідання проходило у активному обговоренні проблемних питань як навчального закладу, так і регіону в цілому.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Полтавського міського центру зайнятості Бєльга Надія Олексіївна – звернула увагу присутніх на те, що не доречно витрачати кошти на створення матеріально-технічної бази для ліцензування професії «Оператор котельні» тому, що на сучасному ринку праці вона не затребувана в повній мірі. Навчальному закладу необхідно приділити більше уваги професіям, які пов’язані з виробництвом: токарі, слюсарі-ремонтники, фрезерувальники. Також вона запропонувала ввести у склад Ради роботодавців представників підприємств міста: АО ПТМЗ, Полтавського автоагрегатного заводу, Полтавського машинобудівного заводу, людей, які безпосередньо вирішують питання надання робочих місць випускникам навчальних закладів.

Рада роботодавців

В.о. директора Полтавської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» Сушко Людмила Анатоліївна розповіла присутнім про співпрацю навчального закладу та підприємства , а також висловила надію, що розпочата спільна робота матиме активний розвиток.

Активну участь в обговоренні проблемних аспектів діяльності ЦПТО взяли Бегма Мирослава Романівна – заступник начальника відділу організації надання послуг роботодавцям Полтавського обласного центру зайнятості, Сердюк Світлана Петрівна – заступник начальника відділу організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Полтавського обласного центру зайнятості, котрі висловили чимало раціональних пропозицій. Йшлося про необхідність спрощення процедури отримання ліцензій, видачу дозвільних документів на право надання освітніх послуг для дорослого населення на місцевому рівні, доцільність підготовки за рахунок ваучерів кваліфікованих кадрів для села, тощо.

Рада роботодавців

Наприкінці засідання присутні одностайно обрали головою Ради роботодавців Полтавського ЦПТО Сушко Людмилу Анатоліївну. Людмила Анатоліївна подякувала за довіру й висловила сподівання, що за сьогочасної складної ситуації на ринку праці соціальні партнери разом з працівниками центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості зроблять усе можливе для збалансування попиту та пропозиції робочої сили, зменшення рівня безробіття та відтоку кваліфікованих кадрів за межі області.

Категорія: Новини Центру | Переглядів: 308 | Додав: pcptodsz | Теги: Рада роботодавців | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів:0
avatar