Вівторок, 23.04.2019, 04:17 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Державний навчальний заклад
«Полтавський центр професійно-технічної освіти
державної служби зайнятості»

Головна » 2019 » Березень » 15 » Упровадження дистанційного навчання – вимога сучасності
14:48
Упровадження дистанційного навчання – вимога сучасності

Дистанційне навчання

Ми вступили до нової епохи розвитку суспільства, де на перше місце виходять знання. Здійснюється формування інформаційного суспільства, що базується на знаннях і має своєрідну інформаційну культуру. Розшарування суспільства, яке останнім часом спостерігається в нашій державі, відбувається не тільки за ознакою доступу до матеріальних цінностей, але й до інформаційних. Навчання стає нагальною потребою, тому що постійне зростання інформації і необхідність використання її в повсякденному житті, викликає нагальність потреби і наявність вміння опрацьовувати інформацію для її подальшого використання у своїй особистій діяльності.

Віддаленість місця проживання від закладу освіти, вік, наявність або відсутність професійної освіти – ці чинники не повинні заважати або перешкоджати здобувати ту професію, яка допоможе людині в подальшому прогодувати себе та свою сім’ю, надасть можливість відчувати себе повноцінним громадянином. Учитися конче потрібно протягом усього життя. Усі ці вимоги сучасного суспільства задовольняє нова форма навчання – дистанційна.

Дистанційна форма навчання дає можливість створення систем масового безперервного самонавчання, загального обміну інформацією. Саме ця система може найадекватніше і гнучко реагувати на потреби суспільства щодо підготовки високопрофесійних фахівців.

Наш навчальний заклад не стоїть осторонь тих інноваційних процесів, які відбуваються в освітньому середовищі. На засіданні педагогічної ради колективом центру було прийнято рішення щодо упровадження елементів дистанційного навчання в освітній процес. Викладачі нашого навчального закладу – висококваліфіковані фахівці, які володіють сучасними педагогічними та інформаційними технологіями, психологічно готові до роботи зі слухачами в новому навчально-пізнавальному мережевому середовищі. Додаючи до цього технічне оснащення, додаткове мережеве забезпечення, ініціативу та зацікавленість процесом – і от уже з березня декілька слухачів центру мають можливість навчатися дистанційно. Тож на сьогодні елементи дистанційного навчання використовуються в ході навчання слухачів, які здобувають професії «Продавець продовольчих товарів» та «Офісний службовець (бухгалтерія)».

Дистанційне навчання

Лекції, консультації, уроки проводяться зі слухачами дистанційно в синхронному або асинхронному режимі відповідно до розкладу уроків, робочих навчальних планів, поурочно-тематичного планування.

Дистанційне навчання

Дистанційне навчання

Ми розуміємо, що це лише початок важкого і серйозного шляху, але усвідомлення того, що вже зараз люди із віддалених районів: Гребінківського, Гадяцького, Лохвицького мають можливість здобувати якісну освіту не виїжджаючи далеко від дому, не витрачаючи останні копійки на транспорт, нас надихає на працю, розвиток та вдосконалення.

Ураховуючи те, що дистанційне навчання надає здобувачам освіти доступ до нетрадиційних джерел інформації, підвищує ефективність самостійної роботи, дає абсолютно нові можливості для творчого самовираження, знаходження та закріплення різних професійних навичок, а викладачам у свою чергу дозволяє реалізовувати абсолютно нові форми і методи навчання – це досить потужний важіль для роботи в цьому напрямку. Окрім того, дистанційне навчання виконує й виховну функцію: сприяє формуванню провідних якостей особистості: активність, самостійність, самовдосконалення.

Отже, надіємося, що ми на вірному шляху і зможемо реалізувати всі наші надії та плани.

Категорія: Новини Центру | Переглядів: 63 | Додав: pcptodsz | Теги: 1-П, 3-ОСБ, дистанційне навчання | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів:0
avatar